חניה בבאר-שבע

לתעריפי חניה בבאר שבע לחץ כאן

העיר באר שבע שוכנת בצפון הנגב, למרגלות הר חברון והיא מכונה "בירת הנגב" בשל היותה העיר המרכזית והגדולה ביותר באזור. בעיר נמצאים אוניברסיטת בן גוריון, בית החולים סורוקה, תאטרון באר שבע, הסינפונייטה הישראלית באר שבע, בית משפט מחוזי, השוק הבדואי ועוד. באר שבע כיום היא עיר בה לומדים וגרים אלפי סטודנטים צעירים, ונערכים בה כל העת פרויקטים שמטרתם לפתח את העיר.

 

רמת הקושי למצוא חניה בבאר שבע: בינונית-גבוהה

 

בבאר שבע לא קשה למצוא חניה כמו בתל אביב, אבל עדיין לעתים חווים קשיים למצוא חניה באזורים מסוימים בבאר שבע. במרבית הרחובות הנושקים למרכזי המסחר ומוסדות הציבור יש חניה בשעות הבוקר המוקדמות, אולם לאחר מכן יש קושי מסוים למצוא חניה.

הקושי למצוא חניה קיים בעיקר ברחובות שז"ר, לאונרד כהן, ד"ר מקס בינט, באזור רמב"ם, העיר עתיקה, במתחם מתחם בית המשפט, הביטוח הלאומי ועוד. הסיבות למצוקת החניה בבאר שבע הן בין היתר: כמות גדולה של מוסדות ציבור ועסקים רוכזו במקום אחד על שטח קטן יחסית; מקומות החנייה המועטים כבר תפוסים משעות הבוקר על ידי עובדים וסוחרים ועוד. יש לציין כי העירייה עושה כל העת פעולות לשיפור המצב ולאכיפת חוקי החניה לרווחת כלל התושבים והמבקרים בבאר שבע.

תו חניה אזורי

תושבי העיר באר שבע זכאים לקבל תו חניה אזורי ולחנות בקרבת ביתם ללא תשלום. קיימים מספר סוגי תווי חניה בבאר שבע: תו לאזור קריית הממשלה, תו לאזור העיר העתיקה, תו לחניונים בעיר העתיקה ועוד. כאמור, בבאר שבע מתגוררים אלפי סטודנטים בעלי כלי רכב. סטודנטים אלו יכולים לקבל תו חניה אזורי אם הם מחזיקים בחוזה שכירות על שמם.     

גם בבאר שבע, שירות פנגו+ חניה סלולרית מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

חניה בבאר-שבע