חניה בבני-ברק

לתעריפי חניה בבני ברק לחץ כאן

בני ברק, שהוכרזה כעיר בשנת 1949, גובלת ברמת גן (לחנייה ברמת גן לחץ כאן), בפתח תקווה ובגבעת שמואל. רוב שטחה מכוסה במבני מגורים, תעשייה ומסחר. בני ברק היא עיר בעלת צביון חרדי. בעיר ישנן ישיבות רבות, בייחוד של הזרם החסידי והזרם הליטאי. כמו כן בעיר מוסדות דתיים רבים. בשטחה של העיר נותרה שכונה חילונית אחת, פרדס כץ, שאף היא עוברת תהליך התחרדות. העיר הצפופה משפרת את חזותה יותר ויותר, והוקמו בה פארקים בצפון העיר ובמרכזה לרווחת תושביה.

 

רמת הקושי למצוא חניה בבני ברק: בינונית-גבוהה.

 

בני ברק היא עיר צפופה במטרופולין תל אביב. מעצם היותה כזו, יש בה קושי למצוא חניה באזורים מסוימים. עיריית בני ברק דואגת לרווחת התושבים ואוכפת את חוקי החניה ברחבי העיר. בעיר נרשמים דו"חות על חניה לא חוקית ב"כחול-לבן" במשך כל שעות היום. רשות החניה דואגת להציב לעתים פקחים באזורים מסיימים, כגון באזור אולמות השמחות שברחוב שלמה המלך, גם בלילה, כדי לאפשר תנועה שוטפת ומניעת חניה בלתי חוקית המפריעה לתנועת כלי-רכב. הפקחים מטפלים ברישום דוחו"ת על חסימת מדרכות הפרעות לתנועה, חניה במעברי-חצייה וחניה בתחנות אוטובוסים ועוד.

רשות החניה העירונית פועלת כיחידה בתוך החברה הכלכלית לבני ברק בע"מ, ותחומי פעילותה הם: ויסות והסדרת החניה בבני ברק במרכזים עירוניים, סיוע בשמירת צירי תנועה פתוחים, אדמיניסטרציה לטיפול בדוחות חניה ועוד.

החניה בבני ברק בכחול-לבן היא כמובן בתשלום למי שאין לו תו חניה אזורי, אולם נחמד להיזכר כי ב-2007, במשך מספר ימים, החניה בבני ברק הייתה בחינם עקב אי הבנות בנוגע לתעריפי החניה בבני ברק. החניה חזרה למתכונת רגילה לאחר ששרי התחבורה והפנים חתמו על חוק עזר חדש המסדיר את תעריפי החניה בבני ברק.

כיום, על מנת להקל על כלל החונים בבני ברק, ניתן לשלם על חניה בבני ברק בכחול לבן בעזרת חניה סלולרית פנגו. שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

עוד באזור:
חניה בתל אביב

חניה בבני-ברק