חניה בכרמיאל

לתעריפי חניה בכרמיאל לחץ כאן

העיר כרמיאל ממוקמת סמוך לכביש 85 - כביש עכו-צפת, על הגבול בין הגליל העליון לגליל התחתון. כרמיאל הוקמה בשנת 1964 והוכרזה כעיר בשנת 1986. בעיר קיימים שלושה קניונים מקורים ושלושה מרכזים מסחריים גדולים:מרכז מסחרי מקבוצת ביג,מרכז נוסף, "חוצות כרמיאל" , הממוקם מזרחית ל"ביג", ומרכז העיר הישן.בחלקה המזרחי של העיר אזור תעשייה גדול.כרמיאל נחשבת ליישוב איכותי הודות לאוויר הצח והנוף הנשקף סביבה. העיר מטופחת מאוד ויש בה שפע של גינות ציבוריות ופארקים.

 

רמת הקושי למצוא חניה בכרמיאל: בינונית-נמוכה.

 

ברוב האזורים בכרמיאל אין מצוקת חניה, אולם ישנן אזורים בהם היא קיימת. ב-2010 רשות החניה בכרמיאל הקצתה במספר רחובות בעיר, בתוך אזורי החניה הכללית, חניות רק לתושבי האזור בעלי תו אזורי. הסיבה לכך היא מצוקת חניה שהורגשה במקומות מסוימים. כך למשל ברחוב שדמה, הייתה בעיה של זליגת כלי רכב של סטודנטים, שעברו ממעלה אורט לרחוב שדמה, שבו קיים מעבר ישיר למכללה. כתוצאה מכך תושבים לא מצאו חניה בקרבת ביתם.

לאחרונה התלוננו תושבים בשכונת רבין בכרמיאל כי נהגים רבים מחנים את מכוניותיהם במקומות אסורים ברחוב רבין - למשל, על מעברי חצייה. עיריית כרמיאל בתגובה הסבירה כי חניה במקום אסור אינה מקובלת על רשות החניה בכרמיאל, וכי הם נוקטים צעדים משמעותיים על מנת למנוע זאת. כמו כן, העירייה ביקשה מאזרחים הנתקלים בעברת חניה להודיע על כך למוקד העירוני על מנת שיהיה ניתן לשלוח פקח חניה בזמן אמת.

ב-2010 החניה באזור הפארקים העירוניים בכרמיאל הפכה להיות חניה בתשלום, והחלה אכיפת חניה בפארקים הבאים: פארק אלון, פארק אופירה, פארק המחצבה (הגליל) ופארק רבין (גלגיליות). החניה היא בחינם לתושבי כרמיאל הנושאים תו חניה ברכב.

ניתן לשלם על חניה בכחול לבן בכרמיאל בעזרת שירות חניה סלולרית פנגו. שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה.

חניה בכרמיאל