חניה בנצרת

לתעריפי חניה בנצרת לחץ כאן

נצרת היא עיר עתיקה במחוז הצפון בישראל.

כיום היא העיר הערבית הגדולה בארץ.

נצרת היא מרכז כלכלי,פוליטי,תקשורתי ותרבותי ראשון במעלה בקרב ערביי ישראל. נצרת עילית היא עיר בגליל התחתון, מן הערים הבולטות במחוז הצפון של מדינת ישראל.היא הוכרזה כעיר בשנת 1974. נצרת עילית נמצאת בחלק המזרחי והגבוה של רכס הרי נצרת,צפונית ומזרחית לעיר נצרת.

תושבים רבים בנצרת עילית הם עולים מברית המועצות. 

 

רמת הקושי למצוא חניה בנצרת:  בינונית-גבוהה 

 

בעיר הערבית הגדולה נצרת, כמעט בכל שעה משעות היממה, העיר ורחובותיה פקוקים, בין היתר בשל מצוקת החניה וריבוי החניות המפריעות לתנועה. ב-2008 לראשונה עיריית נצרת ערכה מכרז למתן שירותי חניה מוסדרת בתשלום. במכרז זכתה חברת 'שוהר שירותי הפעלת חניות'. המכרז בא להעניק פתרון כולל להסדרת התנועה והחניה בנצרת.
 
אם תגיעו לביקור בנצרת תוכלו לחנות את הרכב במרכז העיר בסמוך לכנסיית הבשורה או ליד כיכר המעיין, בסמוך לכנסיית הבשורה האורתודוקסית. כמו כן תוכלו לנסות למצוא חניה לאורך הרחוב הראשי פאולוס השישי או להחנות באחד החניונים המסודרים לאורך הרחוב הראשי: החניון מתחת לבניין הדואר המרכזי, חניון חאן אל באשא ברחוב קזנובה, החניון בבניין הלבן בסמוך לבנק מרכנתיל ברחוב פאולוס השישי, בחניון הסמוך למוסקובייה, לפני הכניסה לשוק, ועוד.  בכל מקרה יש לקחת בחשבון שרחוב פאולוס השישי פקוק ברוב שעות היום והדרך הנוחה ביותר לטייל במרכז העיר היא ברגל.
 
בנצרת עילית יש פחות מצוקת חניה מאשר בנצרת, אולם גם שם באזורים מסוימים בשעות מסוימות עלולה להיות מצוקת חניה. ב-2009 החלטת עיריית נצרת עילית לגבות תשלום עבור חניה בעיר, עוררה את זעמו של חבר המועצה, אלכס גדלקין, שדרש להפחית את סכום תשלום עבור החניה לתושבי חוץ שעובדים בעיר ולאפשר לתושבי העיר לחנות חינם באזור מגוריהם. ועדת התחבורה אישרה את הצעתו.
 
כיום, על מנת להקל על מחפשי החניה בנצרת ונצרת עילית, ניתן לשלם על חניה בכחול לבן באמצעות חניה סלולרית פנגו. שירות חניה סלולרית פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

חניה בנצרת