חניה בראשון-לציון

לתעריפי חניה בראשון לציון לחץ כאן

ראשון לציון נוסדה בשנת 1882 ביוזמת ועד חלוצי יסוד המעלה, שהוקם כדי לקנות קרקעות ולייסד מושבות של עובדי אדמה. חיים אמזלאג, סגן הקונסול הבריטי ביפו, רכש על שמו את אדמת עין-קרא, ששכנה כ-12.5 ק"מ דרומית ליפו, על שטח של 3,340 דונם. על שטח זה נבנתה המושבה ראשון לציון, שמקור שמה בפסוק המבטא את שאיפת בוניה לשיבת ציון: "רִאשׁוֹן לְצִיּוֹן הִנֵּה הִנָּם, וְלִירוּשָׁלם מְבַשֵׂר אֶתֵּן"

הסדרי החנייה החדשים בראשון לציון נכנסו לתוקף החל מיום 22.07.10. עפ"י הסדרים אלו, תושבי ראשל"צ בעלי תו תושב בתוקף, נהנים מחנייה חינם במקומות המסומנים בכחול-לבן.

במסגרת ההסדרים החדשים, העיר חולקה ל-4 אזורי חנייה:

חוף הים ורח' אחי להב - החנייה בתשלום בכל ימות השבוע לרבות שבתות.

אזורי התעשייה מערבי וצפוני- החנייה בתשלום בשעות הנקובות, בכל ימות השבוע לרבות שבתות.

יתר חלקי העיר – ללא שינוי.

רמת הקושי במציאת חניה בראשון לציון: בינונית

מלבד אזורי התעשייה בעמוסים בראשון לציון, אין קושי מיוחד במציאת חניה בראשון לציון, אולם יש לשים לב כי ברחבי העיר ובמרכזים מסחריים ואזורי התעשייה החניה בראשון לציון הינה בתשלום. כיום על מנת להקל על האורחים המגיעים לחנות בראשון לציון, ניתן לשלם על חניה בכחול לבן בעזרת שירות חניה סלולרית פנגו. שירות פנגו+ מאפשר לכם לשלם עבור זמן חניה בראשון לציון בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו+ היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו+.

חניה בראשון-לציון