חניה ביהוד

לתעריפי חניה ביהוד לחץ כאן

העיר יהוד שוכנת במזרח בקעת אונו במחוז המרכז. העיר נוסדה במקום בו שכנה העיירה הערבית יהודייה. בשנת 1950 הוכרזה יהוד כמועצה מקומית ובשנת 1995 הוכרזה יהוד לעיר. יהוד עברה התרחבות ניכרת עם הקמתה של שכונת קריית הסביונים היוקרתית בשנים 1992-1995. ליהוד יש אזור תעשייה מפותח, בו מצויים, בין השאר, מפעלי מבת של התעשייה האווירית וחברת ההי-טק הבינלאומית HP.

 

רמת הקושי למצוא חניה ביהוד:  בינונית-נמוכה.

 

יהוד נחשבת לעיר קטנה, קהילתית ויש שיאמרו כפרית וכתוצאה מכך מצוקת החניה בה היא לא גדולה כמו למשל בתל אביב. עד לחודש דצמבר 2010 החניה ברחבי יהוד הייתה בחינם, אולם מדצמבר 2010 הוסדרו אזורי חניה בתשלום. מדובר באזור התעשייה ביהוד, פארק מסחר תעשייה ומדע, דרך העצמאות והמדרחוב ברחוב סעדיה חתוכה, שבהם החניה במהלך השבוע כרוכה בתשלום. תושבים המתגוררים באזורים שנצבעו בכחול לבן זכאים לקבל תו חניה אזורי המקנה חניה חינם בסמוך למקום מגוריהם.

עיריית יהוד מונוסון קיבלה את החלטה לצבוע את אזורי העסקים והמסחר בכחול לבן כדי לסייע ולחזק את האזורים הללו שמהווים את הבסיס הכלכלי של יהוד. הסדרת החניה אמורה להביא לכך שיהיו יותר מקומות חניה פנויים באזורים אלו ובכך להביא להמשך התנופה הכלכלית בעיר. הסדרת החניה ביהוד אמורה גם להביא לכך שאנשים לא יחנו את רכבם על המדרכה בצורה שפוגעת בהולכי הרגל וכדומה.

התשלום על החניה ביהוד מתבצע באמצעות מדחנים, איזי פארק או חניה סלולרית. שירות חניה סלולרית פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

חניה ביהוד