חניה באילת

לתעריפי חניה באילת לחץ כאן

אילת היא עיר בדרום ישראל, עיר נמל ותיירות. ב-1949 נכבש המקום במסגרת מלחמת העצמאות ושימש בעיקר כמחנה צבאי. אילת נוסדה כישוב אזרחי בשנת 1952 והוכרזה כעיר ב-1959. אילת היא העיר הרביעית בגודל שטח שיפוטה בישראל. משנת 1985 מוגדרת אילת כ"אזור סחר חופשי", הפטור ממע"מ (פרט למוצרים בודדים) וממיסים נוספים. 

 

רמת הקושי למצוא חניה באילת: נמוכה

 

באילת לא קשה במיוחד למצוא חניה. לכל המלונות באזור יש חניה פרטית ובנוסף בקרבת המלונות ישנה חניה ציבורית הכוללת חניונים וחניה בכחול לבן. אם הגעתם למלון ומקומות החניה בחניון שלו נגמרו, בדרך כלל תמצאו דיי בקלות חניה ציבורים בקרבתו. כמו כן, החופים של אילת מאורגנים לקראת התיירים הרבים הפוקדים את העיר ובקרבת כל חוף יש חניה, בחלק מהחופים בתשלום, ובחלק בחינם.


חשוב לדעת כי באילת חוקי החניה במגרשי החניה העירוניים ולאורך המדרכות המסומנות בכחול לבן תקפים גם בשבתות וחגים. זאת, בניגוד ליתר הערים הארץ, שבהן אין צורך לשלם על חניה במקומות המסומנים בכחול לבן בשבתות ובחגים. לכן, אם אתם מגיעים למלון באילת, ובחניון המלון כבר אין מקומות חניה, הקפידו לחנות את רכבכם מחוץ למלון באופן חוקי, גם בשבת, על מנת להבטיח שלא תקבלו דו"ח.


מחלקת רשות החניה באילת אחראית על כל הסדרי החניה בעיר, אכיפת חוקי החניה ואספקת תווי חניה אזוריים לתושבים. חשוב לציין כי החל משנת 2011 החלו בעיריית אילת בהנפקת תו חניה דו-שנתי לתושבים, וזאת על מנת לחסוך את ההגעה החוזרת כל שנה להנפקת תו חניה חדש. תו החניה האיזורי של אילת מקנה לתושבים זכות חניה בחניות המוסדרות (כחול-לבן) ובכל החניונים המוסדרים בעיר.


העיר אילת גם היא מאפשרת לתושביה להשתמש בשירות חניה סלולרית פנגו. שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

חניה באילת