חניה בחיפה

לתעריפי חניה בחיפה לחץ כאן

העיר חיפה היא השלישית בגודל אוכלוסייתה בישראל והיא מהווה המרכז העירוני של צפון ישראל.

חיפה היא דוגמה להצלחת דו קיום בין ערבים ליהודים והיא מרכז תחבורתי, תעשייתי ותרבותי חשוב לישראל. חיפה היא עיר נמל שהינו אחד משני נמלי המסחר הגדולים של ישראל. הטופוגרפיה של חיפה מגוונת - העיר משתרעת על פני אזורים מישוריים לאורך חוף הים התיכון, על שיפוליו הצפוניים

והמערביים של הר הכרמל וכן על שטחים נרחבים בפסגות ההר.

 

חנייה בחיפה - רמת קושי למציאת חניה: גבוהה

 

חיפה היא בירת הצפון בישראל וככזו יש בה מצוקת חניה באזורים מסוימים. מצוקת חניה מורגשת בעיקר במרכזי העיר, בצירי התנועה הראשיים וברחובות הסמוכים. בשל מצוקת החניה הכשירה העירייה וסימנה אזורי חניה מוסדרים ומגרשי חניה עירוניים, שמטרתם להקל את מצוקת החניה והתנועה בעיר.

בניגוד לערים אחרות בארץ, החניה בכל שכונות המגורים המובהקות בחיפה חופשית וללא תשלום. החניה בחיפה הוסדרה רק בסמוך לבתי חולים, מרכזים מסחריים ואזורי בילוי וזאת על מנת לאפשר חניה חופשית במקום וחניה מוגבלת בזמן למבקרים. כמו כן, מפעם לפעם, עיריית חיפה צובעת עוד מעט מדרכות ברחבי העיר בכחול לבן וזאת על מנת לאפשר חניה חופשית במקום וחניה מוגבלת בזמן למבקרים.

מאחר שחיפה היא עיר גדולה ופעילה נדרשת אכיפה טובה של חוקי החניה. ב-2009 נטען על ידי ערוץ 2 כי פקחי העירייה נדרשים לעמוד במכסת דו"חות יומית, אולם האמת היא כי פקחי החניה אינם נדרשים לעמוד במכסות אלא לבצע את עבודתם על פי חוק. כל הטענות בנושא נבדקו ולא נמצא בהם ממש. חיפה החדשנית הכניסה לאחרונה שיטה חדשה לאכיפת החניה, זאת באמצעות עשרות מצלמת רחוב שמצלמות נהגים החונים בניגוד לחוק. המצלמות אשר בעצם מחליפות את הפקחים האנושיים, מצלמות את עברת החניה ולאחר מכן נשלח דו"ח חניה אל בעל הרכב.

הגבלת זמן החניה המוסדרת ברחבי העיר חיפה היא שעתיים. במקומות מסוימים, כגון: בתי חולים, ניתן לחנות פרקי זמן ארוכים יותר שהייה ממושכת יותר בהתאם למסומן בשלט ובתמרור. הכוונה בהגבלת זמני החניה היא לגרום תחלופה בחניה ומתן אפשרות ליותר אנשים לחנות.

דיירים המתגוררים באזורים בהם קיימת מצוקת חניה ומסומנים כחניה מוסדרת בצבע כחול ולבן רשאים לקבל תו חניה אזורי המאפשר חניה בחיפה רק באזורים המסומנים בצבע כחול לבן בתוך האזור הרשום על התו. לאחרונה עיריית חיפה החלה לתמוך לסטודנטים שלה ולהעניק לסטודנטים שלומדים במוסדות האקדמיים בעיר ומתגוררים בעיר תו חניה חינם שיתיר להם להחנות את רכבם בכל רחבי חיפה, במקומות חניה מורשים, בחניונים עירוניים, ובכל שעות היממה.

בחיפה ניתן לקנות "זמן חניה" סלולרית פנגו. שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם בכחול לבן דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

חניה בחיפה