חניה בתל-אביב

לתעריפי חניה בתל אביב לחץ כאן

תל אביב היא מטרופולין המהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והמסחר של ישראל. שוכנים בה מרכזי המערכת הבנקאית של ישראל, הבורסה לניירות ערך, שגרירויות ונציגויות בינלאומיות, מערכות העיתונים הגדולים ומרכזי תרבות שונים בנוסף לתושבים הרבים המתגוררים בתל אביב וזקוקים לחניה בכל יום, ישנם אנשים רבים המגיעים יום-יום מערים אחרות אל תל אביב כדי לעבוד וזקוקים גם הם לחניה.

 

חניה בתל אביב - רמת הקושי בלמצוא חניה : גבוהה. 

 

הביקוש הגדול לחניה בתל אביב גורם למצוקת החניה שקיימת בעיר. מצוקת החניה בתל אביב כל כך מפורסמת ומוכרת, עד כדי כך שישנם אנשים שבשום פנים ואופן לא מוכנים להגיע לתל אביב עם רכב, או מסרבים לגור בתל אביב בגלל הקושי למצוא חניה.

אז איך בכל זאת מוצאים חניה בתל אביב-יפו?

בתל אביב חונים בעיקר ברחוב או בחניונים. ברי המזל הגרים בתל אביב ועומדים בקריטריונים שהציבה העירייה מקבלים תו חניה אזורי ויכולים לחנות ברחוב, באזור החניה המופיע על התו וללא תשלום. ביתר אזורי החניה המוסדרת בעיר, החניה עבורם היא בתשלום מופחת.

חניונים בתל אביב-יפו

בנוסף לחניה ברחוב, בתל אביב יש מאות חניונים הפזורים בכל רחבי העיר וגובים סכומים שונים. בחלק מהחניונים ישנן הנחות לתושבי העיר ובחלק קטן, החניה היא למרבה הפלא: בחינם. שיטוט קצר באינטרנט מעלה כי ישנם לא מעט אזורי חניה בחינם בתל אביב, בעיקר בערב באזורי בילוי. 

אחת החברות המפעילה חניונים רבים בתל אביב היא חברת אחוזות החוף. החברה נוסדה בשנת 1960 כחברה פרטית ולימים הפכה לחברה ממשלתית/עירונית. חברת אחוזות החוף מנהלת את רשת החניונים בעיר תל אביב עבור מערך החניונים של העירייה ועבור קרן החניונים של אוניברסיטת תל אביב.

ביטול כרטיסי חניה מנייר בתל אביב

על פי החלטת מועצת העיריה, החל מאמצע חודש נובמבר 2011 לא ניתן יותר לעשות שימוש בכרטיסי חניה מקומיים מנייר. הסיבות לביטול הכרטיסים הן: זמינותם של אמצעי התשלום האלקטרוניים והסלולאריים ותופעה רחבה שהתפתחה של זיוף כרטיסי החניה מנייר ומחירתם במחיר גבוה לצרכן. משמעות הדבר היא, מאמצע חודש נובמבר 2011 לא נמכרו או כובדו עוד בעיר תל אביב-יפו כרטיסי חניה מנייר שהונפקו על ידי עיריית תל אביב-יפו. כמו כן, לא נמכרים או מכובדים כרטיסי חנייה שהונפקו על ידי עיריית ירושלים ו/או עיריית חיפה והוכרו כאמצעי תשלום בעיר תל־אביב-יפו מכוח הסכמי הדדיות.

כעת כשכרטיסי החניה עברו מן העולם, צריך לאמץ דרך אחרת לשלם עבור חניה בכחול לבן. ומהי הדרך הנוחה ביותר? פנגו! שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות צרכן החניה. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

רחובות חניה מרכזיים בתל אביב: הרצל, רוטשילד, אבן גבירול, יהודה הלוי, בן יהודה, בני דן ועוד.

חניה בתל-אביב