חניה בתל-אביב

לתעריפי חניה בתל אביב לחץ כאן

תל אביב היא מטרופולין המהווה את מרכז הכלכלה, התרבות, התקשורת והמסחר של ישראל (למציאת חניה ברמת גן לחץ כאן). שוכנים בה מרכזי המערכת הבנקאית של ישראל, הבורסה לניירות ערך, שגרירויות ונציגויות בינלאומיות, מערכות העיתונים הגדולים ומרכזי תרבות שונים בנוסף לתושבים הרבים המתגוררים בתל אביב וזקוקים לחניה בכל יום, ישנם אנשים רבים המגיעים יום-יום מערים אחרות אל תל אביב כדי לעבוד וזקוקים גם הם לחניה. חניה בתל אביב הפכה בשנים האחרונות לאחד מהאתגרים הגדולים של הערייה הפועלת להרחיב את שטחי החניה בעיר ככל הניתן ולפנות מקום עבור חניונים בתל אביב על מנת שישרתו את תושבי העיר ואלו המגיעים לבקר בה.

 

חניה בתל אביב - רמת הקושי בלמצוא חניה : גבוהה.

 

הביקוש הגדול לחניה בתל אביב גורם למצוקת החניה שקיימת בעיר. מצוקת החניה בתל אביב כל כך מפורסמת ומוכרת, עד כדי כך שישנם אנשים שבשום פנים ואופן לא מוכנים להגיע לתל אביב עם רכב, או מסרבים לגור בתל אביב בגלל הקושי למצוא חניה, למרות היצע גדול של חניונים בתל אביב, מגוון אזורי חניה בתל אביב ושטחי כחול לבן הפזורים בכל רחבי העיר.

אז איך בכל זאת מוצאים חניה בתל אביב-יפו?

בתל אביב חונים בעיקר ברחוב או בחניונים. ברי המזל הגרים בתל אביב ועומדים בקריטריונים שהציבה העירייה מקבלים תו חניה אזורי ויכולים לחנות ברחוב, באזור החניה המופיע על התו וללא תשלום. ביתר אזורי החניה המוסדרת בעיר, החניה עבורם היא בתשלום מופחת.

חניונים בתל אביב-יפו

בנוסף לחניה ברחוב על פי אזורי החניה בתל אביב, ישנם מאות חניונים בתל אביב ומגוון רחב של אזורי חניה בתל אביב, הפזורים בכל רחבי העיר וגובים סכומים שונים. בחלק מהחניונים ישנן הנחות לתושבי העיר ובחלק קטן, החניה היא למרבה הפלא: בחינם. שיטוט קצר באינטרנט מעלה כי ישנם לא מעט אזורי חניה בחינם בתל אביב, חניונים בתל אביב ומתחמי חניה בעיקר בערב באזורי בילוי. 

אחת החברות המפעילה חניונים בתל אביב היא חברת אחוזות החוף. החברה נוסדה בשנת 1960 כחברה פרטית ולימים הפכה לחברה ממשלתית/עירונית. חברת אחוזות החוף מנהלת רשת חניונים בתל אביב עבור מערך החניונים של העירייה ועבור קרן החניונים של אוניברסיטת תל אביב.

ביטול כרטיסי חניה מנייר בתל אביב

על פי החלטת מועצת העיריה, החל מאמצע חודש נובמבר 2011 לא ניתן יותר לעשות שימוש בכרטיסי חניה מקומיים מנייר. הסיבות לביטול הכרטיסים הן: זמינותם של אמצעי התשלום האלקטרוניים והסלולאריים ותופעה רחבה שהתפתחה של זיוף כרטיסי החניה מנייר ומכירתם במחיר גבוה לצרכן. משמעות הדבר בבחינת מחפשי חניה בתל אביב היא שמאמצע חודש נובמבר 2011 לא נמכרו או כובדו עוד בעיר תל אביב-יפו כרטיסי חניה מנייר שהונפקו על ידי עיריית תל אביב-יפו. כמו כן, לא נמכרים או מכובדים כרטיסי חניה שהונפקו על ידי עיריית ירושלים ו/או עיריית חיפה והוכרו כאמצעי תשלום עבור חניה בתל־אביב יפו מכוח הסכמי הדדיות.

כעת כשכרטיסי החניה עברו מן העולם, צריך לאמץ דרך אחרת לשלם עבור חניה בתל אביב אם באזורי חניה בתל אביב בכחול לבן וגם עבור חניונים בתל אביב. ומהי הדרך הנוחה ביותר? פנגו! שירות פנגו מאפשר לכם לשלם עבור זמן החניה שלכם דרך הטלפון הנייד ללא צורך בכרטיסי חניה או מדחנים. זהו שירות פשוט, חסכוני וידידותי למשתמש. השירות ניתן ללא דמי מנוי וללא התחייבות. העלות לשירות פנגו היא בגין זמן החניה בפועל, מה שהופך את השימוש בשירות ליעיל והחסכוני ביותר מכל אמצעי התשלום האחרים העומדים היום לרשות נהגים המחפשים חניה בתל אביב או שלא יודעים איך לשלם על חניה בתל אביב. בואו הצטרפו למאות אלפי נהגים בארץ ותתחילו לחנות פנגו.

רחובות בהם ניתן למצוא חניונים בתל אביב או אזורי חניה בתל אביב: הרצל, רוטשילד, אבן גבירול, יהודה הלוי, בן יהודה, בני דן ועוד. אלו הרחובות בהם ניתן למצוא מגוון רחב של חניונים בתל אביב.

חניה בתל-אביב